
| Originální název: | 百日の薔薇 |
| Název ENG: | Maiden Rose |
| Rok vydání: | 2009 |
| Typ: | OVA |
| Počet epizod: | 2 |
| Žánry: | Drama, Yaoi, Bishounen, Josei, Násilí, Ozbrojené složky, Pocity úzkosti, Podle mangy, Sex, Sexuální zneužívání, |
| Překlad: | Swooki |
| Korektura: | blue-kitty |
| Díl | Encód | Online | Video+titulky |
| 1. Můj rytíř | uloz.to | ||
| 2. Květina Syna Nebes | uloz.to |
Klaus von Wolfstadt potkal Takiho Reizena v roce 1918. Klaus a jeho rodina (rodiče, bratr a sestra) navštívili dalekou východní zemi, aby se zúčastnili korunovace. Poté se co Klaus zatoulá v zahradách obklopující oblast, narazí na mladého Takiho. Ten ho požádá, aby mu pomohl nasbírat nějaké květy ze stromu nad nimi na jeho ceremoniální pokrývku hlavy. Klaus souhlasil a po sesbírání květů pro Takiho se ho zeptá, jestli by se mu mohl odevzdat a on bude jeho rytířem.
O devět let později se Taki a Klaus znovu setkávají na vojenské akademii Luckenwalde. Klaus odešel ze země a opustil svou rodinu. Vysvětlil jim, že jde za 6let mladším Takim. Tam se Taki učí jak řídit tanky. Klausovi je nařízeno, aby se s Takim spřátelil a mohl ho tak sledovat a chránit. Během roku se ti dva do sebe zamilují. Když Eurote poruší smlouvu se západní aliancí a vpadne do Dheedene, je Takimu nařízeno, aby se vrátil zpátky do své země. Tu noc mají Klaus a Taki první romantickou zkušenost.
O několik dní později se potkají na zastávce Luckenwalde, kde se Taki chystá odjed do své země. Klaus dorazí včas a žádá Takiho, aby ho vzal sebou jako svého rytíře. Během jízdy domů se Klausovi skoro podaří zbavit Takiho panenství, v momentě vášně. Nicméně, Taki je člen rodiny Reizen. Rodiny, která je ve službách Boha. Tudíž musí dodržovat celibát až do své svatby, nesmí jíst maso ani pít alkohol. (Klaus o tom nic neví a Taki mu to neprozradí). Po zvážení následků pro něho a jeho lid, který v něho věří, Taki ukončí svůj vztah s Klausem, ale Klaus se mu už zapřisáhl, že bude jeho rytíř. Tento slib pojí tyto dva muže do konce jejich života.
Teď oba musí vybojovat válku mezi Takiho zemí a západní aliancí a boj mezi sebou.
Zajímavosti
- Klaus je nazýván rytířem Maiden Rose, což znamená rodiny Reizen. Je to 100letá tradice.
- Klausovo pasování na rytíře, mluví Taki: Odhoď svou národnost a vzdej se všech svých privilegií. Přijmi svého pána a staň se jeho vlastnictvím. To znamená být rytířem.
- Taki při prvním shledáním pronesl: Tvé zlaté oči…patříš mi. Prosím, buď můj rytíř.
- V manze má Taki hodnost plukovníka.
- To, co má Klaus Takimu odpustit je to, že Taki ho požádal, aby byl jeho. Jenže to byla jen nepromyšlená žádost od dítěte, která je oba uvrhla do současného stavu.
- Symbol, který má prapor Takiho se jmenuje Zheng Hua. Je to znak císaře. Značí respekt a mocnou květinu.

Ahojte, můžu se zeptat, proč mi u první epizody nejedou české titulky? Jsem z toho zoufalá -.-´´…
Jo, stáhla jsem si 1. kapitolu asi už …nevím kolikrát a proste mi ty český titulky k tomu nejedou.
Nejdou jako časování nebo se ti vůbec nezobrazí a pokud se ti nezobrazí, tak v nápovědě je návod, jak přidat do videa titulky
Čus, zkoušela jsem to přes ty návody i přes VLC a s titulky trochu umím, ale i tak mi to nenačetlo, kdyby si někdy někdo našel čas na to mrknout, budu moc vděčná. XD
Ráda pomohu, ale zatím je to pro mě málo informací. Napiš podrobnosti na email v kontaktech do kontaktního formuláře.
Já už videla oba díli,zajímaví Anime
Miluji Yaoi takže tohle je neco pro mne
Toto yaoi pokračuje dále v manze. Těm, co nečetli, vřele doporučuji.