Mirage of Blaze – nejtragičtější milostný příběh

V anime se odehrává děj od prvního do 9 dílů mangy. Bohužel manga má 40 dílů.

Po té události v OVA je Naoe neschopný opustit Takayu. Dokud kapitola v manze všechno nezmění. Takaya se zblázní, když Naoe (možná i Naoeho duše) zemře, když ho chrání (je postřelen). Navenek se chová, že je vše normální…neschopen přijmout jeho smrt, přijme nového sluhu jménem Kotarou. Toho poslal Kagetorův biologický otec, Ujiyasu Hojo, když spatřil jak se jeho syn trápí. Občas, když si uvědomí, že Kotarou se nechová jako Naoe, kterého zná a s ohledem na to skutečný Naoe ztrácí o Takayu zájem. Nagahide i Haruie se snaží být k Takayovi ohleduplní, ale Takaya pokračuje v popírání a trvá na tom, že Naoe se k němu vrátí.

Je pravda, že Naoe slíbil, že se k němu vrátí v kapitole, kde byl Takaya unesen rodinou Satomi, která kolaborovala s Nobunaga Oda. V tu dobu Naoeův duch nařídil rodině Satomi, aby na Takayu dohlíželi, aby se mohlo Naoeho tělo uzdravit, což trvalo 2 roky. Naoe k Takayovi promlouval, když byl Takaya na dně, když Naoeho hledal. V tomto okamžiku Takaya nevydržel svoje vyčerpání z tohoto dlouhého nekonečného života. Ačkoli neměl kompletní vzpomínky Kagetory do této kapitoly. Dokonce považuje Naoeho šeptání za pouhý sen a začíná zkoumat totožnost Kaizakiho, který reaguje stejně jako Naoe. Kaizaki zašle info jako anonym, kde je Takaya držen a zachráněn Kotarem.

Když se Naoe shledá spolu s Takayou, Takaya ztrácí rozum, když ho zaplavují dlouho ztracené vzpomínky Kagetory. Ztrácí kontrolu nad svou mocí, stejně jako několikrát předtím, ale tohle je horší. Naoe ho musí obejmout, aby ho uklidnil. Pokud se Naoe o vteřinu zpozdí, Takayův duch bude zničen. Oba jsou vážně zraněni a Naoeho podřízený je ukryje v chatě v horách, kde je chrání spirituální mlha.

Okamžitě po vstupu do chaty, Naoe nabyde vědomí, ale Takaya je měsíc v kómatu. Dohlíží na Takayu, aniž by něco prozradil ostatním v Uesugiově armádě a raději je nechává v domnění, že jsou oba dva mrtví. Je Naoeho snem, aby Kagetora patřil pouze jemu. Když Takaya procitne, Naoe si uvědomí, že Takaya se kvůli ztrátě síly stal zdrojem jedu Kihachi. Ten jed stačí na zabití malých živočichů (ptáků, králíků) ve chvíli, kdy na ně Takaya upře svůj zrak. Nicméně, když si Takaya uvědomí, že osoba, na kterou pomyslel, je mrtvá, křičí a chce utéci. Naoe ho objímá a Takaya upadá do bezvědomí. Jed se centralizoval do Takayova levého oka a to zčervená. Stane se loutkou, která nedokáže už reagovat. Potrestání se za to, že jeho existence je zhoubou. Takaya/Kagetora natolik miluje zvířata, že je pro něho nemyslitelné je zranit, i když to není záměrné. Jed také účinkuje na lidech, reaguje na Takayovi myšlenky jako by byl hřích pro Kagetoru pokračovat v životě.

Naoeho bolí vidět co se stalo z jeho milovaného. Takaya už nedokáže Naoeho rozeznat, jen prosí Kenshina, aby ho zachránil, když se ho Naoe snaží „držet“. Líbá Takayu proti jeho vůli, je to kvůli tomu, že Takayovi se vybavují vzpomínky na znásilnění když byl s rodinnou Hojo. V Naoeho náručí se ptá Kenshina, jestli 400 let věrné služby Uesugiům a zřeknutí se vlastní rodiny není dost na to, aby získal Kenshinovu důvěru. Naoe poví Takayovi v tomto jeho rozpoložení, že Kenshin nikdy neodpoví na jeho prosby a že ho nikdo nedokáže zachránit, protože byl opuštěn. Takaya přijde k rozumu, když Naoe pláče a prosí, aby se díval pouze na něho, toho který zůstal po jeho boku, když ho ostatní opustili, aby mu pouze on mohl pomoci od bolesti, aby se Kagetora už nikdy neocitl v takovém stavu. (Takaya se vzchopí, když ucítí Naoeho vůni, kterou tolik miluje – je to mimochodem Chanel: Egoista)

Naoeho mučí, když vidí Kagetoru/Takayu dohnaného k tomu, že si chce vzít život. Takaya je neschopen žít s jeho vyčerpáním. Zkusil se zabít pilulkami na spaní, ale naštěstí ho Naoe donutí vyzvracet se. Takaya žádá Naoeho, aby ukončil jeho život, ale Naoe pláče a hledá možnost, jak by Kagetoru udržel naživu. Přísahá, že neopustí Kagetoru, i kdyby měl zradit Kenshina, který ho jmenoval novým generálem. 

Naoe byl ustanoven novým generálem Uesugiovi armády Kenshinem poté co byl vzkříšen. Kenshin informuje Naoeho, že Takayovi nezbývá moc času, protože Kagetorova duše utrpěla 400 lety převtělování a vymítání hodně šrámů. Pokud to takhle půjde dál, Kagetora by už nikdy nemusel být znovuzrozen. Začnou se objevovat první příznaky…

Takaya je neschopen stabilizovat svou sílu kvůli vyčerpání….tomu chce Naoe věřit. Ale Takayův stav mluví jasně. Naoe je postaven před těžké rozhodnutí. Pokud očistí Kagetoru, možná se již nikdy neshledají, ale když to neudělá, budou spolu určitě navěky. Uesugi Kenshin mu také prozradí, že už s nima nemůže být, pokud se chce stát pravým bohem války.

Také se dozvíme kdo je Yuzuru a proč všichni chtějí jeho moc. Yuzuru je reinkarnací Uesugiho Kagakatsu, jehož osudem je stát se Buddhou (Miroku Bodhisattva). Kagetora tohle ví, proto vždy „posedne“ osobu poblíž Yuzura, tak mu to totiž nařídil Kenshin.

Ve scéně, kdy se Takaya probírá z bězvědomí po jeho pokusu o sebevraždu, se spolu poprvé vyspí. Naoe šeptá Takayovi, že vše co má odteď patří jemu. Takaya si uvědomí jaké má štěstí a jizva, kterou má Naoe/Tachibana na Naoeho současném těle, dokazuje, že Naoe ho miluje. Uvědomuje si, že ty chvíle, kdy ztratil Naoeho byli bolestné a osamělé. Takaya políbí Naoeho ruku. (Tam je jizva, když se snažil spáchat sebevraždu, když Tachibana Yoshiaki byl ještě dítě a Naoe si nebyl jistý, jestli ještě vůbec Kagetoru někdy spatří, poslední věc, kterou mu Takaya sdělil byla: Tobě nikdy neodpustím).

Naoe nesnášel Minako více než kdo jiný, protože si nemusela Kagetorovu lásku zasloužit. Novela prozrazuje, že než se Naoe zmocnil duše Minako, tak Minako Naoemu pošeptala, že mu rozumí více než kdo jiný, protože oba milují tu stejnou osobu. Ačkoli Kagetora přijal Naoeho lásku, Naoe jse bojí, že ho ztratí, čas se krátí. Takaya si uvědomuje, že jed Kihachi pomalu oslabuje i Naoeho tělo a musí tedy od Naoeho pryč. Takaya Naoeho nadroguje, aby ho nemohl pronásledovat. Sdělí Naoeovi, že to byli ty nejkrásnější momenty v jeho životě, když poznal Naoeho a zamiloval se do něho.

Naoe zešílí z toho jak všude Takayu hledá. Opět se shledávají, ale tentokrát Takayovo tělo je natolik slabé a v takovém stavu, že sebemenší použití moci jeho duši roztrhá. Takaya o tom nemá ponětí, protože Naoe se ho snaží před pravdou ochránit, protože by si Takaya určitě zvolil smrt a Naoe prosí Takayu, aby nepoužíval svou moc). Takaya si uvědomí, že jeho existence je přítěží a bude mučit Naoeho. Takže Takaya zkouší vymazat Naoeho vzpomínky o Kagetorovi, ale neúspěšně. Naoe ho žádá, aby mu nebral jediný důvod jeho existence. Naoe říká, že i když žemře kvůli objímání Takayi, bude pokračovat v „posednutí“ ostatních lidí na světě, jen aby byl opět s Takayou. Oba dva pláčí.

3 komentáře u „Mirage of Blaze – nejtragičtější milostný příběh“

  1. I já pláču… takový krásný příběh a oni mi nedali anime! O.o ÁÁÁÁ..
    Zbožňuju MoB kvůli příběhu a považuju to za mnohem lepší anime, než ty čistě sexuální záležitosti.. Tohle má duši. Ten příběh je naprosto kouzelný.
    Strašně moc děkuji za článek 🙂

  2. TO je táááááák krásné, na jednu stránku jsem ráda ža anime konči tak jak končí, ale na druhou je to tak nádherně emotivní anime, že je to škoda, ža se s anime nedozvíme o jejich osudech. Klaním se a děkuji za článeček 😀

  3. KONECNE viem ako to je ďalej. Nádherný príbeh naozaj velká škoda, že anime už ďalej nepokračuje. Ďakujem za článok 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *