Dorama

I když si myslím, že tenhle pojem je všem otaku známý, přesto ho sem raději přidám.

Japonské drama, také zvané dorama, je alfou i omegou japonské televize a je vysíláno denně. Všechny významné TV společnosti v Japonsku tvoří různé drama série včetně romance, komedie, detektivky, hororu a další žánry. Při speciálních příležitostech jsou vysílány také jedno až dvoudílné dramata se speciální tématikou, jako např. drama vytvořené v roce 2007 na 60leté výročí konce Druhé světové války. 

Dorama je vysílána v třímesíční sezóně, s novým dramatem každou sezónu. Hlavní drama se objevuje v čase okolo mobile casino 21:00 – 22:00 nebo ještě 23:00. Dramata vysílané ráno nebo odpoledne jsou bězně na denním programu. Večerní dorama se vysílají týdně a trvají většinou 9-10 dílů. Občas se objeví nějaký speciální epilog po závěrečné epizodě, když mělo dorama obrovský úspěch.

Japonsko má čtyři televizní sezóny: Zima (leden – březen), Jaro (duben – červen), Léto (červenec – záři), Podzim (říjen – prosinec). Některé série možná začínají v jiném měsíci, ale stále se považují za sérii specifické sezóny. Jedným znakem se japonské drama odlišuje, každá epizoda je točena jenom několik týdnů (dva až tři) před tím než se odvysílá. Mnoho fanoušků je tak schopno navštívit své idoly na jejich natáčení ještě před tím než to bude odvysíláno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *