Ai no Kusabi

Ai no Kusabi je považováno za yaoi klasiku a z dobrého důvodu. Kombinuje dobrou zápletku, akci, science fiction, shonen ai a opravdu vážný pocit úzkosti. Je to zatím nejvíce „otevřený“ yaoi kousek.

Začalo to jako novela Rieko Yoshihara. Příběh byl vydávám jako série v známém japonském magazíně Shousetsu June. Novela byla později přeložena do angličtiny.

V roce 1993 bylo Ai no Kusabi uděláno jako CD drama – Dark Erogenous. Drama není adaptací příběhu z novely. Místo toho pokrývá čas, který je v novele jen krátce popsán.

A konečně bylo Ai no Kusabi proměněno v anime. Remake tohoto anime měl být vydán na jaře 2010 a mít 13 epizod. Bohužel kvůli nedostatku peněz se jeho vytváření zastavilo.

V roce 2009 byla autorská práva předána dalšímu nakladateli, Tokuma Shoten, které začalo vydávat novelu od začátku. První čtyři volume, které zahrnují všech šest vydaných od Seibido Shuppan. Poslední volume vyšlo v únoru 2010.

Těchto šest volume, které byli dány od Crystal Bunko bylo přeloženo do angličtiny a publikováno DMP (Digital Manga Publishing).

Vol. 1: Cizinec
Vol. 2: Osud
Vol. 3: Noční můra
Vol. 4: Návrh
Vol. 5: Temnota
Vol. 6: Proměna

15 komentářů u „Ai no Kusabi“

  1. Ahojky, bohužel tě nepotěším, ale pro mě je momentálně prioritou dodělat Sekai-ichi Hatsukoi II sérii. Navíc ještě není dopřeložená 2 a třetí série, takže nové se asi brzo nedočkáš. Prosím o trpělivost.

 1. Je mi to líto, ale s překladem začnu od znova s novou předlohou knihy. Je to originál angličtina a ne překlad ze španělštiny, který byl dán do angličtiny a mnou do češtiny. Bude to ale trvat hodně dlouhý čas.

 2. ono de to už překláda ? protože sem nic takového neslišel 😀 prosím kdy by ses do toho tak mohla pustit ? 😀

  1. Ano, už před několika lety jsem s tím začala, ale u třetí části se zadrhla a už nebyl čas…

 3. Prosím vás kdy budete překládat novelu? už má nejaký datum nebo ješte na to není nějak čas ?
  Doufám že bude brzo moc se teším 😀

   1. Jé ♥ Jestli by byla ta možnost, já bych měla určitě zájem… 🙂 Myslíš, že bych tě o tom mohla poprosit..?

 4. inak, ja mam ešte dve ďalšie volumy v angličtine kde ôsmy volume končí presne rovnako ako anime.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *