Pravda o Boku no Pico

Tento článek jsem přeložila z tohoto webu.

Věřím, že mnozí z vás se již setkali s yaoi PICO. Někteří jste si ho zamilovali, jiný by chtěli zapomenout něco tak hrozného. Ti co nemají ponětí o čem se tu píše, považujte se za šťastlivce.

O čem ale mnozí z vás nemají ponětí je děsivá pravda mezi řádky této epické triologie. Ano, napsala jsem epické triologie.

 

BOKU NO PICO (A.K.A) MY FINAL SUMMER

Tohle je první díl, ve kterém mladík na prahu dospělosti jménem Tsutomu narazí na krásnou mladou dívku.

Věc se má tak, že to nebyla dívka. Byl to mladý chlapec – dokonce desetiletý k tomu.

Tsutomu (později přezdívaný ‚Mokkun‘) si uvědomí, že být pedofilem je v Japonsku naprosto legální, homosexualita ne. Vše to vypadá jako normálně překroucený morální loli/shota příběh, že?

ŠPATNĚ

Co není vysvětleno na obrazovce je PROČ Pico pracuje pro svého dědečka, přinucen nosit dívčí zástěru a sloužit starším mužům v deseti letech. Možná je to více tento znepokojující pocit po shlédnutí Pica než samotná pornografie.

Tento muž, jak jste již možná uhádli, není Picův pravý dědeček. Je to přenosce smrtícího viru AIDS, který získal od mladého prostituta na výletě v Tokyu minulý rok.

Když se dozvěděl o nemoci, „dědeček“ unesl sousedovic dítě, o kterém dlouho snil, aby mu sloužil v turistickém městě po zbývající léto, jež mu zbývá.

Pico, nevinná obět sexuálního zneužívání, je teď přenašečem. Netouží po ničem jiném než se vrátit ke své rodině, mít kamaráda a stát se opět dítětem. Bohužel,  přátelský Mokkun je stejný jako jeho „dědeček“.

Tragédie za tímto filmem vězí v tom, že Pico se zoufale drží iluze, že Mokkun je jiný. Alespoň ho fyzicky nezranil. Pico ví, že jeho „dědeček“ každý den proklíná prostituta, který ho infikoval a vybíjí si to na něm. Nechce tohle udělat svému jedinému kamarádovy na světě.

Tohle je důvod pro se Picovi růžové brýle roztříští – Když se vědomě zeptá Mokkuna, jestli ho miluje nebo ne. Předstírá, že se naštval a utíká. Tímto způsobem se může vyhnout Mokkunovi bez toho aniž by odhalil co mu možná provedl.

Plánoval si ostříhat své vlasy (symbol zármutku) a spáchat sebevraždu skokem do oceánu. Co Pico neplánoval bylo, že ho Mokkun najde a zachráního z jeho utrpení.

Pico mu vše prozradí, Mokkun poslouchá. Ačkoli je vyděšen, nic Picovi nevyčítá. Po tomhle se Pico opravdu zamiluje do staršího muže a pomilují se na pláži. Mokkun slíbí, že se příští léto opět vrátí.

Uběhne rok a poslední slova stále znějí Picovi v uších.

„Sbohem, můj Pico.“

„Uvidíme se příště.“

Zdali Mokkun opravdu choval nějaké city k Picovi je sporn, následující léto se nevrátil.

 

PICO x CHICO (A.K.A) CHILDHOOD’S END

Pico, již bez domova po smrti svého „dědy“, je na světě sám. Jeho kamarád už se pro něho nevrátil. Putuje po venkově, vydělává si prodojem svého těla každému, kdo ho nechá přenocovat.

Jednoho dne potká chlapce svého věku a jeho starší sestru. V té ženě rozpozná jednu z prostitutek, která bydlela nedaleko jeho „dědečka“, ale hraje si s Chicem neschopen prozradit mladšímu chlapci pravdu o nočních eskapádách jeho sestry.

Ti dva se sblíží a Pico si uvědomí jak je hezké mít kamaráda. V zoufalství, pošetilém pokusu získat co ztratil, zasvětí Chica do světa potěšení a mají spolu sex.

Chico, již osamělý po smrti svých rodičů a bolesti z toho, že jeho sestra se pomalu poddává své mentální nemoci, ihned přilne k Picovi.

Jednoho dne, když jeho sestra je venku s klientem, ukáže Chico sestřin šatník Picovi a začnou si nevinně hrát v jejích šatech. Když sestra dorazí domů, je ztlučená klientem. Na chodbě se složí a pláče dokud se neuklidní zvuky potěšení, jež vydává její bratr při sexu s Picem. Utěšena vzdycháním několikrát mastrubuje.

Chicova sestru následujícího dne zmizí a už se nevrací. Místo toho, aby odhalil svému kamarádovi pravdu ohledně sestřin nočních dobrodužstvích, Pico pozve Chica, aby s ním utekl do města, kde kdysi žil Pico se svými rodiči.

Tahle zlomená rodina rozdělená pedofilií a obchodem s lidmi začne nový život.

Závěr této triologie je nejvíce krásným symbolem celé série. Hodně lidí je zmateno náhlým objvením nového dítěte a Cocova přítomnost vlastně dotváří celý příběh.

 

PICO x CHICO x COCO (A.K.A) OUR HEAVEN

Poslední část této série začíná vskutku tragicky: někde mezi tímto filmem a předchozím, Chico a Pico předčasně umírají samotní v rozrůstajícím se Tokyu.

V první scéně spatříme Pica se zvláštním, snad až pohádkovým, dítětem. Menší vsuvka: vzhled Coca je založen na vzhledu dítěte, které vědomě infikovalo Picova „dědečka“ sexuálně přenosnou nemocí jako poslední odvetu proti můžům, kteří ho celý život zneužívali. (V originálním verzi pro první OVA, měla být první scéna s ledovými kostkami a dědečkova postava místo Mokkuna – studio ale nebylo schopno zakonponovat tento příběh do časové linie.)

Coco není vlastně vůbec žádná postava. Je to ohromná iluze dvou dětských snů a tužeb. Překrásný nový kamarád, který jim pomáhá přežít v pekelném městě nárokující si jejich život.

Coco má podzemní palác (metafóra pro posmrtný život) plný všeho o čem děti jen snily. Bezpečné, zábavné místo na hraní, kde mohou prožít své života jako děti.

Někteří spekulují, že Pico a Chico zemřeli v podzemce.

Coco, víla (vlastně anděl jejich snů) konejší trpějící chlapce při vypořádávání se s jejich samotou a zoufalstvím.

Teď samotní na světě a vystrašení ze smrti čekající na ně v realitě zoufale hledají Coca, když jsou při vědomí. Věž Tokya, místo dávných vzpomínek na školní dny, kde skončili – věž je dovedla k nebesům.

Štěstí a soudržnost dovede chlapce k zmírnění jejich obav ze smrti. Vše na čem záleží je, že jsou spolu jako skupina věcí, které je Coco donutil sbírat v jejich fantazii.

Dovršení jejich akceptování reality ozáří město, které je pohltilo.

Anděl, o kterém spolu snili, Coco, je odvádí do nebe…vše co musejí vykonat je (doslova) skočit.

V poslední scéně spatříme Pica sedícího u brány nebe. Usmívá se na diváka. „Uvidíme se příště“, prohlásí. Konejší nás, že i my se jednou s ním setkáme.

Možná tato slova nejsou momentálně tak beznadějná jako se zdála na začátku.

 

Upozornění: Netuším, jestli tento mnou překládaný článek je pravdivý. Osobně to beru tak, že někdo si dokreslil yaoi a název článku je jaksi zavádějící. Berte to s rezervou, mě osobně to přišlo zajímavé a proto jsem to také přeložila pro ostatní.

9 komentářů u „Pravda o Boku no Pico“

 1. Neeeeee, samotné anime je podle mě humus (sakra, proč jsem se na to koukala), a když jsem přečetla tento článek, mám chuť spáchat harakiri! Jdu se dívat na Corpse party.

 2. Oh..Vám se to fakt líbí? No potěš koště..Opravdu je to hnus..Každej má sice jiné myšlení a líbí se mu něco jiného,ale kurva..To by jste museli bejt max. mentálně nemocní..
  Nejhorší na tom je,že se na tomhle anime podíleli tvůrci Mirai Nikki..

  1. Dobrý den, poprosila bych Vás, abyste sem nedávala takové negativní komentáře. Ano, pro někoho to může být silné kafe, ale usilujeme zde o to, abychom nikoho neodsuzovali za yaoi. Proto jsem tuto komunitu vybudovala a překládám. Prosím, respektujte to.

   Chápu, že Vás to mohlo šokovat, ale najdou se i tací, kterým to nevadí, přeci jen je to pouze kreslené a nenutí tam žádné herce se účastnit. Papír snese všechno…

 3. Poprosím nešíriť po webe nepravdivé veci alebo informácie… ak ich nemáte na 100% potvrdené…

  1. Máš pravdu, měla jsem ten článek více vysvětlit, co jsem přeložila. Osobně to beru, že si někdo příběh dokreslil tímhle a je to o to zajímavější…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *