Nápověda

 

  • Napsal/a jsem k příspěvku/článku komentář a nezobrazuje se mi, co s tím?

Nejde o žádný problém. Na webu se komentář nejdříve musí někým oprávněným povolit. Objevovalo se hodně spamů a byla hrozná otrava je neustále mazat.

 

  • Chci se registrovat na webu, ale odmítá mi to můj e-mail, jak na to?

Veškeré emaily, které končí: com či pl se musely zakázat, hodně se jich snaží dostat do systému, přitom to evidentně nejsou ani otaku. Stačí nás kontaktovat a hned vše vyřešíme.

 

  • V komentářích vidím, že někdo má svoji ikonku/avatár, mohu ji mít taky?

Zaregistrujte si svůj email na https://en.gravatar.com/site/signup.
Zde jen vyplníte email a přijde vám aktivační odkaz na vámi uvedený email. Až se přihlásíte, tak se vám nabídne možnost výběru gravatara. Pokud je to na vás složité, stačí napsat do kontaktního formuláře o pomoc.

 

  • Zobrazení externích titulků

Aby se titulky sami načetli, je potřeba, aby se jmenovali stejně jako video (samozřejmě kromě přípony). Pokud je nechcete přejmenovávat, tak stačí najet v přehrávači na zobrazit externí titulky a vyberte příslušný soubor. U VLC Playeru je to VIDEO – STOPA TITULKŮ.

  • Zobrazení titulků s koncovkou ASS

Ass titulky jsou dosti pokročilý formát titulků a pouze několik málo přehravačů je umí přímo. Použijte buď MPC (media player classic), VLC nebo filtr VobSub.

 

  • Rozbalení souboru s koncovkou zip

Abyste mohli tento soubor rozbalit, potřebujete mít jeden z komprimačních programů např. WinRAR, 7-zip atd. Návod jak s těmito programy rozbalit zip soubor zde.

 

  • Přehrání video s koncovkou MKV

Pokud hledáme video, tak je to většinou v tomto formátu. Upřednostňujeme ho před AVI, protože má spoustu výhod, ale jednu největší – umí vytáhnout časování z již vytvořených titulků ve videu. Nemusíme se pak namáhat třeba u Sekaiichi Hatsukoi ještě s časováním, ale jen s překladem, grafikou a korekturou (ne, že by to už tak nestačilo).

Pro přehrání použijte buď přehravač VLC, nebo nainstalujte Matroska Splitter a codec FFDSHOW. Ostatní přehrávače moc neznám, ale někde jsem četla, že v WMP, BSplayeru, PowerDVD a RealPlayeru nejde tento formát přehrát.

Nakonec Vás poprosím, abyste používali u našich titulků VLC přehrávač, protože ten podporuje efekty u titulků. Přeci jen budete mít větší požitek z hezkého písma a barevného provedení než nějaké ochuzené verze v jiném přehrávači. Navíc má VLC přehrávač tu výhodu, že běží i pod linuxem.

Bohužel i k tomu VLC přehrávači musíme mít rozšířenou sadu písma stejně jako máme my. Stáhněte si ji zde.

 

  • Jak naistalovat rozšířenou sadu písma

První věc, soubor je v rar, takže se musí rozbalit – dekomprimovat. Potom se Vám vytvoří složka fonty a v ní najdete různé typy písma s koncovkou ttf. Všechny označíte najednou, kliknete pravým tlačítkem myši a dáte instalovat – hotovo.

 

  • Když si v přehrávači pustím video a načtu si k němu titulky, tak místo japonštiny slyším jiný jazyk.

Někdy se stává, že jediné video, které se seženě má dvoujazykovou i více zvukovou stopu. Pokud máte VLC player, stačí zvolit zvuk a následně zvuková stopa a tam máte na výběr.

 

Při jakémkoli problému týkající se tohoto webu nebo našich videí, titulků atd. se obraťte na kontaktní formulář zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *