Nejnovější komentáře

Nápověda

 

  • Napsal/a jsem k příspěvku/článku komentář a nezobrazuje se mi, co s tím?

Nejde o žádný problém. Na webu se komentář nejdříve musí někým oprávněným povolit. Objevovalo se hodně spamů a byla hrozná otrava je neustále mazat.

 

  • Chci se registrovat na webu, ale odmítá mi to můj e-mail, jak na to?

Veškeré emaily, které končí: com či pl se musely zakázat, hodně se jich snaží dostat do systému, přitom to evidentně nejsou ani otaku. Stačí nás kontaktovat a hned vše vyřešíme.

 

  • V komentářích vidím, že někdo má svoji ikonku/avatár, mohu ji mít taky?

Zaregistrujte si svůj email na https://en.gravatar.com/site/signup.
Zde jen vyplníte email a přijde vám aktivační odkaz na vámi uvedený email. Až se přihlásíte, tak se vám nabídne možnost výběru gravatara. Pokud je to na vás složité, stačí napsat do kontaktního formuláře o pomoc.

 

  • Zobrazení externích titulků

Aby se titulky sami načetli, je potřeba, aby se jmenovali stejně jako video (samozřejmě kromě přípony). Pokud je nechcete přejmenovávat, tak stačí najet v přehrávači na zobrazit externí titulky a vyberte příslušný soubor. U VLC Playeru je to VIDEO – STOPA TITULKŮ.

  • Zobrazení titulků s koncovkou ASS

Ass titulky jsou dosti pokročilý formát titulků a pouze několik málo přehravačů je umí přímo. Použijte buď MPC (media player classic), VLC nebo filtr VobSub.

 

  • Rozbalení souboru s koncovkou zip

Abyste mohli tento soubor rozbalit, potřebujete mít jeden z komprimačních programů např. WinRAR, 7-zip atd. Návod jak s těmito programy rozbalit zip soubor zde.

 

  • Přehrání video s koncovkou MKV

Pokud hledáme video, tak je to většinou v tomto formátu. Upřednostňujeme ho před AVI, protože má spoustu výhod, ale jednu největší – umí vytáhnout časování z již vytvořených titulků ve videu. Nemusíme se pak namáhat třeba u Sekaiichi Hatsukoi ještě s časováním, ale jen s překladem, grafikou a korekturou (ne, že by to už tak nestačilo).

Pro přehrání použijte buď přehravač VLC, nebo nainstalujte Matroska Splitter a codec FFDSHOW. Ostatní přehrávače moc neznám, ale někde jsem četla, že v WMP, BSplayeru, PowerDVD a RealPlayeru nejde tento formát přehrát.

Nakonec Vás poprosím, abyste používali u našich titulků VLC přehrávač, protože ten podporuje efekty u titulků. Přeci jen budete mít větší požitek z hezkého písma a barevného provedení než nějaké ochuzené verze v jiném přehrávači. Navíc má VLC přehrávač tu výhodu, že běží i pod linuxem.

Bohužel i k tomu VLC přehrávači musíme mít rozšířenou sadu písma stejně jako máme my. Stáhněte si ji zde.

 

  • Jak naistalovat rozšířenou sadu písma

První věc, soubor je v rar, takže se musí rozbalit – dekomprimovat. Potom se Vám vytvoří složka fonty a v ní najdete různé typy písma s koncovkou ttf. Všechny označíte najednou, kliknete pravým tlačítkem myši a dáte instalovat – hotovo.

 

  • Když si v přehrávači pustím video a načtu si k němu titulky, tak místo japonštiny slyším jiný jazyk.

Někdy se stává, že jediné video, které se seženě má dvoujazykovou i více zvukovou stopu. Pokud máte VLC player, stačí zvolit zvuk a následně zvuková stopa a tam máte na výběr.

 

Při jakémkoli problému týkající se tohoto webu nebo našich videí, titulků atd. se obraťte na kontaktní formulář zde.