Poslední komentáře

Shounen Maid Curo-kun


Mladíček Kuro-kun je kvůli dluhům svého otce donucen pracovat jako „služka“ pro bohatého pána.Shounen Maid Kuro-kun

 

Název ve znacích: アニメ 少年メイドクーロ君 ~天使の歌~
Rok vydání: 2010
Typ: OVA
Počet epizod: 1
Žánry: Anál, Erotické, Podle mangy, Sex, Shotacon, Yaoi, Ze současnosti
Překlad: Swooki

 

OVA 2 má dvoujazyčnou zvukovou stopu, jak na to se dozvíte zde.

Díl Encód Online Video+titulky
01. Tenshi no Uta Uloz.to    
02.     Uloz.to

Boku no Pico


Během letních prázdnin, Tamotsu navštíví o své dovolené malou kavárnu. Tam se Tamotsu střetne s Picoem, který pracuje u svého dědy. Boku no PicoTamotsu se okamžitě do Pica zakouká, domnívajíc se, že Pico je děvče kvůli jeho ženskému vzezření. Nicméně Pico ho vzápětí upozorní, že je kluk. Tamotsu si začíná sexuální vztah s Picoem až do té míry, že přesvědčí Pica, aby se převlékl do dívčího oblečení. Když se Pico zeptá co pro Tamotsu znamená, nedokáže odpovědět…
 
Název ve znacích: ぼくのぴこ
Rok vydání: 2006
Typ: OVA
Počet epizod: 3
Žánry: Yaoi
Překlad: Swooki
 
 

 

Díl Encód Online Video+titulky
01. Můj Pico     Uloz.to
02. Pico a Chico     Uloz.to
03. Pico x CoCo x Chico     Uloz.to


 

Kono Danshi Ningyo Hiroimashita


Říká se: Podívej se než skáčeš a ujisti se, že plaveš než se dostaneš do hluboké vody. Když ale fotka dědečka spadne do oceánu, Shima skočí do vody bez Kono Danshi, Ningyo Hiroimashitapřemýšlení. Málem se utopí, ale je zachráněn velmi perfektním cizincem… takovým, kterému podivnost kouká přímo z očí! Pro Shimu, který se vždy cítil jako ryba na suchu, je to více než jen objev a mladý muž a „mořská víla“ se rychle spřátelí. Nebude to ale tak lehké, přeci jen, Shima a Isaki nejsou jen odlišní, jsou z naprosto jiného druhu a rozličné geny možná změní toto přátelství v moře citů!

 

Název ve znacích: この男子, 人魚ひろいました.
Rok vydání: 2012
Typ: OVA
Počet epizod: 1
Žánry: Shounen Ai
Překlad: lucik1000

 

Díl Encód Online Video+titulky
01.     Uloz.to

Kirepapa


Příběh nás zavádí do podivné rodinky. Mladý mangaka Chisato vychovává sám svého syna, který se jmenuje Riju. Ale Chisato má jeden problém, velký Kirepapaochranitelský komplex vůči synovi a nechce, aby se jeho kamarádi s ním pokoušeli o něco víc než kamarádění. Takže je všemožně likviduje. Ale na jednoho ze synových kamarádů to ne a ne zabrat. Shunsuke totiž odolává všem eliminacím, protože sice svého kamaráda Riju má rád, ale víc má radši jeho taťku (aneb snaží se ho sbalit). Ovšem Chisato se vzájemnému jiskření brání jak to jde. (převzato z Akihabary)

 

Název ve znacích: キレパパ
Rok vydání: 2008
Typ: OVA
Počet epizod: 2
Žánry: Bishounen, Josei, Podle mangy, Shounen Ai
Překlad: Swooki

 

Díl Encód Online Video+titulky
01. Máš rád krásného tatínka?  Uloz.to    
02. Pro tebe  Uloz.to    

Prezentace Ai no Kusabi


Přednáška na Animefestu 2014 na téma Ai no Kusabi je na 70% jistá. Mluvila jsem přes ICQ s Kalisto a hodlám se příští týden zapsat jako přednášející. Prezentace je již z velké části hotova. Proteď bych si ráda udělala kvůli přednášce takový menší průzkum kolik toho víte, jestli jste vůbec alespoň spatřili anime atd. Podle toho budu lépe schopna připravit přednášku. Momentálně budu rozesílat dotazník každému registrovanému človíčkovi na našem webu. Pokud se chcete přidat, napiště do komentáře svůj email.

Prosím o vyplnění ankety, kde máte možnost vybrat si najednou až 3 možnosti.Jestli vám nevyhovuje ani jedna z možností, stačí napsat komentář, co byste si jiného představovali.

 

Enzai


Příběh se odehrává někde ve Francii za dob Napoleona. Hlavní hrdina je městský chlapec Guys, který je pouliční zlodějíček. Ale bohužel má smůlu a je Enzaiobviněn z vraždy, kterou však nespáchal. Policie se s ním nepáře a putuje do vězení po malém „výslechu“. A že vězení není zrovna rájem pozná hned vzápětí, když je opakovaně znásilněn. I přes to si ve vězení najde pár přátel a snaží se najít důkazy o své nevině.

 

Název ve znacích: 冤罪
Název CZ: Falešné obvinění
Rok vydání: 2004
Typ: OVA
Počet epizod: 2
Žánr: Anál, Sex, Yaoi, Znásilnění, Shotacon
Překlad: Swooki
Časování: electra
Korektura: blue-kitty, Maggie07

 

Díl Encód Online Video+titulky
01. Guildiánovo spiknutí     Uloz.to
02. Naděje na svobodu a propuštění     Uloz.to

Boku no Sexual Harassment


Mochizuki je mladý obchodník, který pracuje v kanceláři. Během přesčasu ho navštíví jeho šéf, Honma a začne ho osahávat. Boku no sexual harassment
Honma mu vysvětlí, že k úspěchu je třeba se obětovat. Mochizuki začně spát s muži, aby dosáhl postupu v kariéře. A co jeho obdiv a vřelý cit k jeho šéfovi?
 
 
Název ve znacích: 僕のセクシャルハラスメント
Název eng: My Sexual Harassment
Rok vydání: 1994 – 1995
Typ: OVA
Počet epizod: 3
Žánr: Anál, Bondage, Yaoi
Překlad: šumachr
Časování: Sakura5
Korektura: blue-kitty

 

Díl Encód Online Video+titulky
01.     Uloz.to

Konečná kapitola Mirage of Blaze


Kapitola 40: Breath of Rainbow (Nezbytnost duhy)

Kagetorova duše nebyla nikdy vyléčena. Nakonec, i kdyby ho Naoe vymítal, jeho duše by nepřežila plameny reinkarnace. Jeho duše se stala natolik zeslábou z večného snažení dosáhnout histoického cíle – porazit Nobunagu, že jed Kihachi v Takayově oku ztratil svou sílu a jeho očím se navrátila původní barva. Takže Kagetorova duše došla svého konce v Naoeho náručí.

“Omlouvám se, ale myslím, že nemohu dodržet náš slib.” promluvil Takaya skrz psychické pouto, protože je natolik vysílený, že i dýchání je obtížné. Naoe namítnul, že jakékoli místo, kde mohou být spolu je “misaki no ya” (netuším význam tohoto spojení).

“Na..oe….” začal Takaya. Zoufale se snažil vyslovit tak dlouho potlačovaná slova vyznání a Naoe na něho pohlédne a řekne místo něho.
“Miluji tě Kagetora – sama.”
“….Nao…e…” osloví Takaya Naoeho, když třesoucími prsty cítí na tváři jeho slzy. Naoe se nepřestává usmívat, protože v jeho srdy už není žádná pochybnost. Stejně jako tyto ukradené poslední nádechy, ničeho by nelitoval. Ničeho by se nebál.
“Miluji tě.” promlouvá Takaya se slzami v očích. “…Omlouvám se, že.. te…tě nechávám samotného…Naoe…”
“Ano..” odpoví Naoe skrz zájov svých nezastavitelných slz.
“Pokud bych měl…něčeho litovat…pak jedině toho…” sípá Takaya a snaží se soutředit.
Naoe starostlivě obejme Takayu, jehož slzy nepřestávají téci. “že nemohu opustit tento svět s tebou.”

“Já také. I když pláču, nejsem vůbec smutný. Netruchlím. I když odcházíš, stále budeš žít uvnitř mě.” Naoe něžně objímá Takayu, který ztrácí vědomí.

Takaya žádá Naoe, aby se s ním spojil v dýchání, aby Naoe nebyl sám a Takaya mohl být s ním až porazí Nobunagu. Naoe nepřestává plakat, dokud Takaya se svým chraplavím hlasem nevysloví okoralými rty “Miluji…tě…Děkuji ti…” Když se Takaya naposled nadechne, Naoe ho políbí.

Takayaův poslední výdech směřuje do Naoeho hrudi. Takayova/Kagetorova duše je zničena.

Naoe zírá na Takayovo bezvládné tělo, jakoby očekával, že mu ještě něco řekne. Poté zakročí Yuzuru (Miroku) přerušením ticha a požádá Naoeho, aby odnesl Takayovo tělo k duhovému jezeru, které by mělo zachovat Takayovo tělo. Naoe pokračuje v bitvě proti Nobunagovi s Nagahidem.

Po bitvě zbývá už pouze 2 z 5 Yashashu (asi vůdců?). Irobe byl smrtelně raněn a přesouvá se do dalšího života. Haruie, momentálně v “Kousakově těle”, je těžce raněná a jestli zemře, rozhodla se přesunout do jiné dimenze žití stejně jako Irobě. Nějak, on a jeho ztracená láska Shintaro, se jednoho dne najdou, v to Haruie skálopevně věří. Nagahide se rozhodne žít, i když temné občanské nepokoje (Yami Sengoku) skončí. Je ještě mnoho duší, které potřebují dohled.

O rok později

Miya Ougi (Takayova sestra) se rozhodla zůstat se svojí matkou v Sendai. Vypadá to, že je se svým novým životem spokojena. Svět pokračuje ve svém bytí, jakoby vše co se stalo byl jen mžik v historii. Ale muž jménem Naoe Nobutsuna si určitě pamatuje na osobu, která mu byla tak blízká, ačkoli ostatní začínají zapomínat.

Naoe se vrací k místu, kde je Takayovo tělo. To zmizí a na jeho místě rostě třešeň. Je v rozpuku stejně jako mladý kluk. Strom zkonzumoval Takayovo tělo až z něho nezbylo nic jiného než oblečení. Naoe si všimne kamene, který se podobá mladému muži, sedícímu s rukama pod koleny. Je to Narita Yuzuru. Nezbylo nic fyzikálního čeho se držet. Naoe by chtěl držet Kagetorovu duši, i když tělo zemře, bude pokračovat v převtělování…pokračovat v žití dokud jeho duše nezestárne a nestane se tak křehká jako Kagetorova. Sto let, tisíce, milion… I přesto, že přijde den, kdy se Kagetorova duše rozpadne a nespojí se s jeho. Naoe bude pokračovat. Žádná reinkarnace. Žádná nová identita, Naoe Nobutsuna bude žít dokud nebude Země zničena, život přestane existovat a on zůstane poslední přeživší. Dokáže Kagetorovi, že jeho láska byla věčná. V ten moment Naoe pocítil takové štěstí a svobodu. Našli svůj “ráj”, pokračují na k němu, i když jeden z nich po cestě zemřel. Opět povstanou a budou spolu kráčet bok po boku, protože život je nádherný.

Mirage of Blaze - nejtragičtější milostný příběh


V anime se odehrává děj od prvního do 9 dílů mangy. Bohužel manga má 40 dílů.

Po té události v OVA je Naoe neschopný opustit Takayu. Dokud kapitola v manze všechno nezmění. Takaya se zblázní, když Naoe (možná i Naoeho duše) zemře, když ho chrání (je postřelen). Navenek se chová, že je vše normální…neschopen přijmout jeho smrt, přijme nového sluhu jménem Kotarou. Toho poslal Kagetorův biologický otec, Ujiyasu Hojo, když spatřil jak se jeho syn trápí. Občas, když si uvědomí, že Kotarou se nechová jako Naoe, kterého zná a s ohledem na to skutečný Naoe ztrácí o Takayu zájem. Nagahide i Haruie se snaží být k Takayovi ohleduplní, ale Takaya pokračuje v popírání a trvá na tom, že Naoe se k němu vrátí.

Je pravda, že Naoe slíbil, že se k němu vrátí v kapitole, kde byl Takaya unesen rodinou Satomi, která kolaborovala s Nobunaga Oda. V tu dobu Naoeův duch nařídil rodině Satomi, aby na Takayu dohlíželi, aby se mohlo Naoeho tělo uzdravit, což trvalo 2 roky. Naoe k Takayovi promlouval, když byl Takaya na dně, když Naoeho hledal. V tomto okamžiku Takaya nevydržel svoje vyčerpání z tohoto dlouhého nekonečného života. Ačkoli neměl kompletní vzpomínky Kagetory do této kapitoly. Dokonce považuje Naoeho šeptání za pouhý sen a začíná zkoumat totožnost Kaizakiho, který reaguje stejně jako Naoe. Kaizaki zašle info jako anonym, kde je Takaya držen a zachráněn Kotarem.

Když se Naoe shledá spolu s Takayou, Takaya ztrácí rozum, když ho zaplavují dlouho ztracené vzpomínky Kagetory. Ztrácí kontrolu nad svou mocí, stejně jako několikrát předtím, ale tohle je horší. Naoe ho musí obejmout, aby ho uklidnil. Pokud se Naoe o vteřinu zpozdí, Takayův duch bude zničen. Oba jsou vážně zraněni a Naoeho podřízený je ukryje v chatě v horách, kde je chrání spirituální mlha.

Okamžitě po vstupu do chaty, Naoe nabyde vědomí, ale Takaya je měsíc v kómatu. Dohlíží na Takayu, aniž by něco prozradil ostatním v Uesugiově armádě a raději je nechává v domnění, že jsou oba dva mrtví. Je Naoeho snem, aby Kagetora patřil pouze jemu. Když Takaya procitne, Naoe si uvědomí, že Takaya se kvůli ztrátě síly stal zdrojem jedu Kihachi. Ten jed stačí na zabití malých živočichů (ptáků, králíků) ve chvíli, kdy na ně Takaya upře svůj zrak. Nicméně, když si Takaya uvědomí, že osoba, na kterou pomyslel, je mrtvá, křičí a chce utéci. Naoe ho objímá a Takaya upadá do bezvědomí. Jed se centralizoval do Takayova levého oka a to zčervená. Stane se loutkou, která nedokáže už reagovat. Potrestání se za to, že jeho existence je zhoubou. Takaya/Kagetora natolik miluje zvířata, že je pro něho nemyslitelné je zranit, i když to není záměrné. Jed také účinkuje na lidech, reaguje na Takayovi myšlenky jako by byl hřích pro Kagetoru pokračovat v životě.

Naoeho bolí vidět co se stalo z jeho milovaného. Takaya už nedokáže Naoeho rozeznat, jen prosí Kenshina, aby ho zachránil, když se ho Naoe snaží “držet”. Líbá Takayu proti jeho vůli, je to kvůli tomu, že Takayovi se vybavují vzpomínky na znásilnění když byl s rodinnou Hojo. V Naoeho náručí se ptá Kenshina, jestli 400 let věrné služby Uesugiům a zřeknutí se vlastní rodiny není dost na to, aby získal Kenshinovu důvěru. Naoe poví Takayovi v tomto jeho rozpoložení, že Kenshin nikdy neodpoví na jeho prosby a že ho nikdo nedokáže zachránit, protože byl opuštěn. Takaya přijde k rozumu, když Naoe pláče a prosí, aby se díval pouze na něho, toho který zůstal po jeho boku, když ho ostatní opustili, aby mu pouze on mohl pomoci od bolesti, aby se Kagetora už nikdy neocitl v takovém stavu. (Takaya se vzchopí, když ucítí Naoeho vůni, kterou tolik miluje – je to mimochodem Chanel: Egoista)

Naoeho mučí, když vidí Kagetoru/Takayu dohnaného k tomu, že si chce vzít život. Takaya je neschopen žít s jeho vyčerpáním. Zkusil se zabít pilulkami na spaní, ale naštěstí ho Naoe donutí vyzvracet se. Takaya žádá Naoeho, aby ukončil jeho život, ale Naoe pláče a hledá možnost, jak by Kagetoru udržel naživu. Přísahá, že neopustí Kagetoru, i kdyby měl zradit Kenshina, který ho jmenoval novým generálem. 

Naoe byl ustanoven novým generálem Uesugiovi armády Kenshinem poté co byl vzkříšen. Kenshin informuje Naoeho, že Takayovi nezbývá moc času, protože Kagetorova duše utrpěla 400 lety převtělování a vymítání hodně šrámů. Pokud to takhle půjde dál, Kagetora by už nikdy nemusel být znovuzrozen. Začnou se objevovat první příznaky…

Takaya je neschopen stabilizovat svou sílu kvůli vyčerpání….tomu chce Naoe věřit. Ale Takayův stav mluví jasně. Naoe je postaven před těžké rozhodnutí. Pokud očistí Kagetoru, možná se již nikdy neshledají, ale když to neudělá, budou spolu určitě navěky. Uesugi Kenshin mu také prozradí, že už s nima nemůže být, pokud se chce stát pravým bohem války.

Také se dozvíme kdo je Yuzuru a proč všichni chtějí jeho moc. Yuzuru je reinkarnací Uesugiho Kagakatsu, jehož osudem je stát se Buddhou (Miroku Bodhisattva). Kagetora tohle ví, proto vždy “posedne” osobu poblíž Yuzura, tak mu to totiž nařídil Kenshin.

Ve scéně, kdy se Takaya probírá z bězvědomí po jeho pokusu o sebevraždu, se spolu poprvé vyspí. Naoe šeptá Takayovi, že vše co má odteď patří jemu. Takaya si uvědomí jaké má štěstí a jizva, kterou má Naoe/Tachibana na Naoeho současném těle, dokazuje, že Naoe ho miluje. Uvědomuje si, že ty chvíle, kdy ztratil Naoeho byli bolestné a osamělé. Takaya políbí Naoeho ruku. (Tam je jizva, když se snažil spáchat sebevraždu, když Tachibana Yoshiaki byl ještě dítě a Naoe si nebyl jistý, jestli ještě vůbec Kagetoru někdy spatří, poslední věc, kterou mu Takaya sdělil byla: Tobě nikdy neodpustím).

Naoe nesnášel Minako více než kdo jiný, protože si nemusela Kagetorovu lásku zasloužit. Novela prozrazuje, že než se Naoe zmocnil duše Minako, tak Minako Naoemu pošeptala, že mu rozumí více než kdo jiný, protože oba milují tu stejnou osobu. Ačkoli Kagetora přijal Naoeho lásku, Naoe jse bojí, že ho ztratí, čas se krátí. Takaya si uvědomuje, že jed Kihachi pomalu oslabuje i Naoeho tělo a musí tedy od Naoeho pryč. Takaya Naoeho nadroguje, aby ho nemohl pronásledovat. Sdělí Naoeovi, že to byli ty nejkrásnější momenty v jeho životě, když poznal Naoeho a zamiloval se do něho.

Naoe zešílí z toho jak všude Takayu hledá. Opět se shledávají, ale tentokrát Takayovo tělo je natolik slabé a v takovém stavu, že sebemenší použití moci jeho duši roztrhá. Takaya o tom nemá ponětí, protože Naoe se ho snaží před pravdou ochránit, protože by si Takaya určitě zvolil smrt a Naoe prosí Takayu, aby nepoužíval svou moc). Takaya si uvědomí, že jeho existence je přítěží a bude mučit Naoeho. Takže Takaya zkouší vymazat Naoeho vzpomínky o Kagetorovi, ale neúspěšně. Naoe ho žádá, aby mu nebral jediný důvod jeho existence. Naoe říká, že i když žemře kvůli objímání Takayi, bude pokračovat v “posednutí” ostatních lidí na světě, jen aby byl opět s Takayou. Oba dva pláčí.

Maiden Rose – zajímavosti


Klaus von Wolfstadt potkal Takiho Reizena v roce 1918. Klaus a jeho rodina (rodiče, bratr a sestra) navštívili dalekou východní zemi, aby se zúčastnili korunovace. Poté se co Klaus zatoulá v zahradách obklopující oblast, narazí na mladého Takiho. Ten ho požádá, aby mu pomohl nasbírat nějaké květy ze stromu nad nimi na jeho ceremoniální pokrývku hlavy. Klaus souhlasil a po sesbírání květů pro Takiho se ho zeptá, jestli by se mu mohl odevzdat a on bude jeho rytířem.

O devět let později se Taki a Klaus znovu setkávají na vojenské akademii Luckenwalde. Klaus odešel ze země a opustil svou rodinu. Vysvětlil jim, že jde za 6let mladším Takim. Tam se Taki učí jak řídit tanky. Klausovi je nařízeno, aby se s Takim spřátelil a mohl ho tak sledovat a chránit. Během roku se ti dva do sebe zamilují. Když Eurote poruší smlouvu se západní aliancí a vpadne do Dheedene, je Takimu nařízeno, aby se vrátil zpátky do své země. Tu noc mají Klaus a Taki první romantickou zkušenost.

O několik dní později se potkají na zastávce Luckenwalde, kde se Taki chystá odjed do své země. Klaus dorazí včas a žádá Takiho, aby ho vzal sebou jako svého rytíře. Během jízdy domů se Klausovi skoro podaří zbavit Takiho panenství, v momentě vášně. Nicméně, Taki je člen rodiny Reizen. Rodiny, která je ve službách Boha. Tudíž musí dodržovat celibát až do své svatby, nesmí jíst maso ani pít alkohol. (Klaus o tom nic neví a Taki mu to neprozradí). Po zvážení následků pro něho a jeho lid, který v něho věří, Taki ukončí svůj vztah s Klausem, ale Klaus se mu už zapřisáhl, že bude jeho rytíř. Tento slib pojí tyto dva muže do konce jejich života.

Teď oba musí vybojovat válku mezi Takiho zemí a západní aliancí a boj mezi sebou.

Zajímavosti

  • Klaus je nazýván rytířem Maiden Rose, což znamená rodiny Reizen. Je to 100letá tradice.
  • Klausovo pasování na rytíře, mluví Taki: Odhoď svou národnost a vzdej se všech svých privilegií. Přijmi svého pána a staň se jeho vlastnictvím. To znamená být rytířem.
  • Taki při prvním shledáním pronesl: Tvé zlaté oči…patříš mi. Prosím, buď můj rytíř.
  • V manze má Taki hodnost plukovníka.
  • To, co má Klaus Takimu odpustit je to, že Taki ho požádal, aby byl jeho. Jenže to byla jen nepromyšlená žádost od dítěte, která je oba uvrhla do současného stavu.
  • Symbol, který má prapor Takiho se jmenuje Zheng Hua. Je to znak císaře. Značí respekt a mocnou květinu.